Бібліотека.

Бібліотека Кузьминецького професійного аграрного ліцею є культурно-освітнім, виховним, науково-інформаційним центром, центром бібліотечно-бібліографічного обслуговування студентів, викладачів, обслуговуючого персоналу. ЇЇ послугами користується більше 300 студентів, 40 викладачів, 50 осіб обслуговуючого персоналу.
Свої послуги читачам пропонують - абонемент завжди гостинно відчинений для відвідувачів. До їхньої уваги представлена література за шкільною програмою, а також підручники із спеціальних дисциплін. На сьогодні бібліотека на 90% може задовольняти читацькі попити. Саме тому з перших днів навчання в нашому ліцеї учні знайомляться з бібліотекою, її працівниками, отримують ґрунтовну інформацію про послуги та правила користування бібліотечним фондом.

Навчати студентів користуватись книжковим фондом бібліотеки, її довідково-бібліографічним апаратом - головне завдання бібліотекаря. З цією метою в бібліотеці проходять бібліотечні уроки, під час яких учні набувають нових знань та навичок в питаннях користування книгою загалом та бібліотекою зокрема.
Ефективними технологіями інформування читачів бібліотеки про її фонди є книжкові виставки та перегляди літератури, читацькі конференції.
В бібліотеці нашого ліцею створені постійно діючі книжкові виставки, які протягом усього навчального року користуються неабияким попитом серед читачів: "Чорнобиль - біль наш довічний", "Україна - незалежна демократична держава", "Чарівні звуки твої, мово", "Голодомор 1932-1933 років. Забуттю не підлягає", "Шкідливі звички - шлях у безодню".

Виставка робіт юних фотоаматорів "Моя Україно!"


Щоб регулярно інформувати викладачів та студентів про нові надходження літератури, в бібліотеці діє змінний стенд "На хвилинку зупинись, на новинку подивись", де проводяться бібліографічні огляди новинок літератури, тематичні книжкові виставки.
Тематичні виставки, що постійно змінюються на стенді "Календар пам'ятних дат", які формуються до ювілеїв видатних письменників та діячів культури та науки, пам'ятних дат, визначних подій. Їх мета - якомога більше розкрити фонд бібліотеки і познайомити читачів з його різноманітністю та багатством.

Стенд "Календар знаменних дат"

Головне, щоб книга знайшла свого читача вчасно. Для забезпечення читацьких потреб студентів та викладачів, книжковий фонд бібліотеки нараховує 25726 екземплярів книг, з них 1000 екземплярів книг розміщено в читальному залі. Навчальної літератури нараховується 16812 екземплярів, періодичних видань - 21 назва (15 назв журналів та 6 назв газет). Більш як 60% - це учбова і учбово-допоміжна література, остання частина фонду - наукова, науково-популярна і художня література.Площа бібліотеки становить 204 м2., в тому числі площа читального залу становить 98 м2
В 2013 році в читальному залі встановлено 4 комп'ютери, що мають підключення до мережі Інтернет. Це значно полегшує роботу бібліотеки і комп'ютер став незамінним помічником в роботі.
Тепер читачам надається доступ не лише до паперових носіїв (книг, журналів, газет), але й до електронних ресурсів інформації.
На свій запит читач має можливість не тільки переглянути потрібний матеріал, але, за бажанням, й отримати його в друкованому вигляді так як у бібліотеці є можливість і роздрукувати матеріал.
За характером своєї діяльності бібліотекар працює не лише з книгами, але й безпосередньо з читачами. Головне завдання бібліотекаря - вміти вислухати людину, а вже потім підібрати потрібні слова і допомогти знайти вірні шляхи вирішення проблеми. Працівники нашої бібліотеки не тільки пропагують літературу, але й приділяють велику увагу її збереженню. Велика робота в нашій бібліотеці ведеться в напрямку "Щоб книжки довше жили". Для ремонту книг залучаємо членів бібліотечного активу, а також учнів.
Важливою є співпраця бібліотекаря і викладача у створенні умов для кращого засвоєння учнями учбового матеріалу. Працюючи в тісному контакті з викладачами, бібліотекарі використовують усі можливості співробітництва у здійсненні виховання культури читача під час викладання різних дисциплін і у повсякденній роботі з читачами - студентами.

Проводились слідуючі масові заходи для більшого залучення користувачів бібліотекою :

1) книжкові виставки літератури до визначених Державних свят та пам'ятних дат письменників, поетів, культурних діячів.(«Книга, обпалена війною», «Подільські таланти», «Людям дав я Кобзаря», «Вінниччині - 80», «Закон і ми»);

2) зустрічі з визначними людьми краю; самобутніми поетами, (зустріч з Альоною Войтовою і Світланою Драпак з с.Верхівки та з Оленою Манітою з м.Бар);

3) проводились зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами «Афганістан болить в моїй душі»;

4) лінійки-реквієми до Дня пам'яті голодомору «У той рік заніміли зозулі», до трагедії у Чорнобилі «Дзвони Чорнобиля», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто»;

5) літературні вечори : до Шевченківських днів «Є в Шевченка народження дата - дати смерті в Шевченка нема», до дня народження В.Стуса «Стусівські читання», до дня народження Л.Українки «Ні! Я ще жива!...», до дня народження Д.Павличка «Тайна твого обличчя»;

6) вечори відпочинку до Дня збройних сил України «Щоб Вам служилось добре на Вкраїні милій», свята матері, Дня сільськогосподарських працівників;

7) обговорення-тренінг за круглим столом злободенних проблем ХХІ століття, наркоманії, алкоголізму, СНІДу; виставка малюнків учнів на дану тему;

Виставка малюнків на тему : "Учні проти наркоманії, тютюнозалежності та СНІДу"

8) дискусії на тему «Життя - найвища цінність»;

9) відкритий виховний захід до Дня писемності та української мови і літератури «Наша мова солов'їна»;

10) до ювілею М.І.Пирогова було підготовлено творчу роботу на тему :« М. І. Пирогов - символ великого гуманізму, милосердя, патріотизму, працездатності, неосяжної любові до науки»

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати